Trampolíny do země

Trampolíny do země
Rozdíly a pravidla trampolín do země

Trampolíny do země

Plánujete si pořídit zapuštěnou, nebo přízemní trampolínu, ale nevíte jakou? My Vám velmi rádi poradíme a doporučíme tu, která je pro Vás nejlepší.
Na trhu je velmi široká škála trampolín do země a není úplně jednoduché vybrat tu správnou, aby vyhovovala skákajícím dětem, nebo rodičům. Budeme se snažit Vás provést hlavními rozdíly těchto trampolín.

1. Rozdíl – Zapuštěná nebo přízemní trampolína
Jeden z největších rozdílů mezi trampolínami do země je, jestli je zároveň se zemí (zapuštění trampolína), nebo jestli je položena na zemi (přízemní trampolína).
Pod oběma trampolínami je nutno vyhloubit výkop, na který je trampolína uložena. Trampolína v zemi se usazuje do vykopaného schodu, což zajistí, že je trampolína zároveň se zemí. Přízemní trampolína se instaluje na trávník a přiklopí vyhloubený výkop.

Na obrázku je trampolína Dynamic Ground Level s dopadovou zónou (zapuštěná trampolína)



2. Rozdíl – Ventilace z pod trampolíny
Jednou z hlavních funkcí trampolíny do země je, aby uměla odvádět vzduch z pod trampolíny. Během skoku na trampolíně je nutné, aby byl rychle odveden vzduch, který je ve výkopu. Přízemní trampolína odvádí vzduch po obvodu trampolíny, proto je její výška cca 20cm, Zapuštěná trampolína zároveň se zemí, má speciální skákací plachtu, která umí odventilovat vzduch při skoku pryč a tím je zajištěn skvělý odraz a skok.
Zapuštěná trampolína má další výhodu, že při vstupu do ní nemusí uživatel překonávat 20cm schod a vstup je tak pohodlnější.
Jestliže se rozhodnete zakopat do země klasickou stojací trampolínu, která neumí odvádět vzduch z pod trampolíny, vznikne z ní „tlumič“ a trampolína ztratí razantně výkon. Do země se mají instalovat trampolíny k tomu určené a ne žádné jiné.

Na obrázku je trampolína Silhouette Ground 153 x 214 cm s ochrannou sítí

 

3. Rozdíl – Bezpečnost
Zahradní trampolíny Exit jsou vždy vyráběné tak, aby splňovali nejnovější a nejpřísnější evropské bezpečnostní standardy. Podle nejnovějších certifikací je nutné, aby trampolíny do země měly bezpečností prvek v podobě ochranné sítě, nebo dopadové zóny.
Jak přízemní trampolíny, tak zapuštěné trampolíny jsou vybaveny ochrannou sítí, ale jestliže se Vám to zdá v zahradě příliš nápadné a chtěli byste, aby trampolína lépe splynula s okolím, je možno vybrat zapuštěnou trampolínu s dopadovou zónou. To zajistí, že trampolína není v zahradě skoro vidět a i přes to, je uživatel chráněn před úrazem.

Vlevo trampolína Dynamic GL se sítí, v pravo trampolína Dynamic GL s dopadovou zónou


4. Rozdíl – Velikost a rozměry
U všech trampolín na zahradu platí hlavní pravidlo: Čím větší, tím lepší skákání, větší bezpečnost, menší opotřebení krytu pružin a ochranné sítě a hlavně větší zábava J
Výhoda kruhových trampolín je hlavně v ceně. Vůči obdélníkové trampolíně má větší užitný prostor ze menší pořizovací cenu.
Obdélníkové trampolíny v zahradě mají hlavní výhodu v tom, že umějí dokonale využít daný prostor. Mají vyšší pořizovací cenu z důvodů razantně silnějšího kovového rámu trampolíny, který musí odolávat razatně větším silám při skoku, než kruhová trampolína.
Například za domem, kde je volný prostor pro trampolínu o rozměru 2,5m x 15m lze krásně využít obdélníkovou trampolínou o rozměru 244cm x 427cm, kruhová trampolína by se vešla pouze o průměru 244cm, což je pro pořádné skákání poměrně malé.

Na obrázku trampolína Allure Premium Ground 244 x 427 cm

Pravidlo – údržba trampolíny
Aby byla zaručena nejen životnost, ale i bezpečnost trampolíny, je nutno ji pravidelně kontrolovat. Před každým skákáním by mělo být kontrolováno jestli na trampolíně nejsou zbytky listí, nebo ostré větve, které by mohly zapříčinit poškození trampolíny, nebo zranění uživatele.
Nutno také zkontrolovat jestli kryt pružin správně zakrývá pružiny, jestli je ochranná síť vyšponována, jestliže ano? Pak je čas na skákání a zábavu.

Pravidlo – zakrývání a zazimování trampolíny
Díky zazimovacím plachtám můžete trampolínu zakrývat a chránit ji jak před nepřízní počasí tak i před nečistotami.
Doporučujeme plachty instalovat v případě, že trampolína je delší dobu nevyužívána, například když jedete na dovolenou, nebo v období dešťů. Tyto plachty mají speciální drenážní otvory, aby se na trampolíně nevytvářeli kaluže a nebyli tak zbytečně zatěžovány pružiny.
Na zimu je doporučeno u trampolín do země odinstalovat veškeré textilní části a uskladnit je na suché nemrznoucí místo. Rám trampolíny může zůstat přes zimu v zemi, je vyroben z kvalitní pozinkované oceli a ošetřen práškovou barvou, takže rez nemá šanci.
Jestliže se rozhodnete trampolínu využívat i přes zimu, nebo nechcete mít v tomto období na zahradě odhalený výkop z pod trampolíny, tak i na toto řešení můžete využít zazimovací plachtu.

Odeslat článek známému   Vytisknout